نکات کاربردی برای نگهداری از دوربین مداربسته

نگهداری از دوربین مداربسته

همواره طول عمر مشخصی را برای دستگاه‌های مختلف الکترونیکی در نظر می‌گیرند . اما این زمان برای حالتی است که شما مراقبت‌های کافی را از دستگاه خود به عمل آورید. در غیر این صورت طول عمر مفید این دستگاه قطع به یقین کمتر از آن چیزی خواهد شد که فکر می‌کنید. دوربین مداربسته این خاطر که بیشتر اوقات در فضاهای بیرونی و در برابر نور خورشید ، باد ، باران ، گرد و خاک و … قرار می‌گیرد، نیاز به توجه بیشتری دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا در این پست از ایده آل پاناسونیک مروری کلی اما مفید به نکات ارزشمندی که طول عمر دستگاه شما را زیاد می‌کند، بیندازیم.

کدام یک از دوربین‌های مداربسته مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند؟

هر چه که کیفیت دوربین شما از هر لحاظ بالاتر باشد ( خصوصا از لحاظ بدنه و مواد سازنده قسمت بیرونی آن ) ، طول عمر مفید بیشتری از آن شاهد خواهید بود. با این حال اکثر دوربین‌های مداربسته به شکلی ساخته می‌شوند که بتوانند در برابر آسیب‌های طبیعی محیط ازخود مقاومت نشان دهند. اما به هر حال بهتر است که شما از نوع باکفیت تر آن استفاده کنید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

نگهداری از دوربین مداربسته
نگهداری از دوربین مداربسته

حفظ دوربین مداربسته در برابر آب باران

تعداد زیادی از دوربین های مداربسته ضد آب هستند و در صورت باریدن باران دچار مشکل نمی‌شوند . اما به هر حال توصیه می‌شود که حتما دوربین را در مناطقی نصب کنید که از گزند آب باران در امان باشند. البته در حین پیدا کردن محل مناسب باید به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که قرار دادن دوربین در یک نقطه امن ، باعث کور شدن دید آن نشود و به این ترتیب کارکرد خود را از دست ندهد.

نگهداری از کابل دوربین مداربسته

دوربین مداربسته ای که وایرلس نیستند، حاوی کابل‌هایی جهت انتقال برق و دیتا می‌باشند. این کابل‌ها می‌توانند در شرایط مختلف آب و هوایی دچار پوسیدگی شوند. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، کیفیت تصاویر و فیلم‌های ضبط شده بسیار کاهش پیدا می‌کند. به همین خاطر باید توجه کافی به سلامتی کابل‌ها وجود داشته باشد.

نگهداری از لنز

لنز مهم‌ترین قسمت یک دوربین مداربسته است که کارکرد مناسب آن سبب می‌شود تا تصاویر با کیفیت بالا ثبت شود. اما مراقبت از این قسمت کار راحتی است. شما باید با تعیین یک دوره خاص این قطعه را چک کرده و از سلامت آن مطلع شوید. این کار به این دلیل انجام می‌شود که باد ، گرد و خاک ، غبار ، آب باران و … می‌تواند باعث آلودگی لنز شده و کارکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد.

حفظ دوربین از رعد و برق

رعد و برق یکی از آن چیزهایی است که می‌تواند به دوربین مداربسته شما آسیب بزند. به همین خاطر ضروری است که برای نگهداری از دوربین مداربسته خودتان آن را در جایی نصب کنید که در معرض مستقیم برخورد رعد و برق قرار نداشته باشد. در واقع بهتر است که دوربین خود را در جایی دور تر از  فلزات نصب کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.