نکات مهم درباره امنیت تلفن های تحت شبکه

امنیت تلفن های تحت شبکه

فضای اینترنت که در آن داده‌های رمزنگاری نشده در حال رد و بدل هستند، می‌تواند جای مناسبی برای فعالیت هکر ها باشد. به همین خاطر اگر شما هم از تلفن های تحت شبکه پاناسونیک یا ویپ استفاده می‌کنید باید با روش‌هایی برای امن کردن شبکه تلفن خود آشنا باشید. در این نوشتار قصد داریم شما را با تعدادی از این روش‌ها آشنا کرده و آن ها را به طور مختصر شرح دهیم . با ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

یکی از روش‌ها برای امن کردن تلفن تحت شبکه تونل شبکه خصوصی مجازی است اما این روش با این که مزایایی دارد ، دو محدودیت اصلی را ایجاد می‌کند. اول این که راه اندازی آن زمان زیادی می‌برد. به این معنی که برای دریافت یا ارسال تماس باید تونل فعال باشد. نکته بعدی این است که این تونل‌ها به سخت افزار وابسته هستند. هنگامی که شما فشار بیشتری به دستگاه برای رمزنگاری و رمزگشایی وارد می‌کنید، در ارسال و دریافت بسته‌ها تاخیر ایجاد می‌شود.

استفاده از فایروال‌ها

شما می‌توانید با استفاده از فایروال‌ها شبکه تلفنی خودتان را امن کنید. اما باید بدانید که ایمن سازی به این روش برای شما چالش‌هایی به همراه خواهد داشت. اولین و مهم‌ترین آن این سات که آن ها برای شبکه های ویپ بهینه نیستند. اگر فایروال شما قدیمی باشد، نمی‌تواند پروتکل‌های ویپ را شناسایی کند و ممکن است به غلط برخی از ترافیک ویپ را مسدود نماید.

بروزرسانی کردن

یکی دیگر از روش‌ها برای امن کردن سیستم شبکه تلفنی تان این است که آن‌ها را بروز کنید. اما این بروز کردن هم می‌تواند چالش‌هایی به همراه داشته باشد. خود این فرایند می‌تواند در بسیاری از دستگاه های ویپ خطر ایجاد کند. تعداد زیادی از سیستم های ویپ برای این که بروز شوند از پروتکل TFTP استفاده کرده که در تعداد زیادی از این ها این کار بدون احراز هویت انجام می‌شود که بسیار خطرناک است.

بازبودن پورت های TCP/UDP بلااستفاده

امنیت تلفن های تحت شبکه
امنیت تلفن های تحت شبکه

اگر از سیستم های ویپ استفاده می‌کنید احتمال بازبودن پورت های TCP/UDP به طور بیهوده وجود دارد. این مشکل می‌تواند یک فضای مناسب برای حمله های DoS و DDoS فراهم آورد. به همین خاطر مهم است که افراد متخصص نسبت به بسته بودن پورت ها اطمینان داشته باشند. در غیر این صورت باید منتظر حملات گسترده در این زمینه باشند.

برای بالابردن امنیت تلفن تحت شبکه چه باید کرد؟

فقط برنامه های کاربردی مورد نیاز روی سیستم نگهداری شود و باقی آن‌ها حذف گردد.

استفاده از فایروال‌ها برای جلوگیری از حملات

دستورالعمل‌های قوی برای احراز هویت جهت استفاده مدیران و کاربران

ایمن کردن برنامه های کاربردی سیستم تلفن تحت شبکه

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.