مزایای استفاده از دوربین مداربسته بی سیم ( پرتابل ) چیست؟

چند دهه می‌شود که استفاده از دوربین‌های مداربسته در شرکت‌ها ، سازمان‌ها ، مدارس و امروزه حتی در فروشگاه‌های کوچک رواج پیدا کرده است. این دوربین‌ها زیرمجموعه سیستم‌های امنیتی و نظارتی به حساب می‌آیند. اولین نسل این دوربین‌ها از نوع آنالوگ بودند. آن‌ها برای دوره خود مناسب بودند اما امروزه کیفیت آن‌ها دیگر قابل قبول نیست. پس از گذشت مدتی دوربین‌های دیجیتال تحت شبکه وارد بازار شدند که آن‌ها هم برای کارکردن نیاز به کابل داشته و از یک منبع تغذیه استفاده می‌کردند. امروزه نوع جدیدی از این دوربین‌ها وارد میدان شده اند که بی سیم می‌باشند. در این مقاله در رابطه با این دوربین مداربسته بی سیم صحبت خواهیم کرد پس با ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین‌های مداربسته بیسیم یا وایرلس به دو دسته بی سیم آنالوگ و بی سیم دیجیتال تقسیم می‌شوند. نوع اول سیگنال‌های تصاویر را به سیگنال رادیویی تبدیل کرده تا بتواند آن‌ها را به صورت بی سیم منتقل کند. این دوربین‌ها با این که ارزان هستند و کار با آن‌ها ساده است اما محدودیت‌های خاص خود را نیز دارا هستند.مهم ترین عیب آن این است که به شدت تحت تاثیر نویز قرار می‎گیرند. به همین خاطر در شرایطی که جو مرطوب باشد یا موانع نویزی وجود داشته باشد کیفیت سیگنال‌ها به شدت تضعیف خواهد شد .

اما در نوع دوم که به طور عمومی از وایفای برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کند، حجم بیشتری از داده انتقال داده می‌شود و تاثیر پذیری بسیار کمتری از نویز در آن وجود دارد. دوربین‌هایی که خود دارای انتن وایفای هستند، برد زیادی  نخواهند داشت اما اگر برای آن‌های انتن‌های حرفه‌ای در نظر بگیرید، استفاده بسیار حرفه‌ای تری از آن‌ها خواهید کرد.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته بیسیم

واضح است که در عدم وجود کابل‌ها نصب و راه اندازی سیستم امنیتی شما بسیار آسان تر از هر زمان دیگری خواهد بود. در نظر داشته باشید که دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه با سیم برای این که نصب شوند نیاز به سیستم برق رسانی دارند. به همین خاطر برای راه اندازی آن‌ها باید از یک شخص متخصص استفاده کنید. افرادی که مجبورند به هر دلیل محل کار خود را در بازه های زمانی کوتاه مدت تغییر دهند، می‌توانند از این دوربین‌ها استفاده کنند. با استفاده از این سیستم بی سیم می‌توانید به راحتی تبلت و سایر دستگاه‌های خود را به دوربین وصل کرده و تصاویر را دریافت کنید.

معایب استفاده از دوربین مداربسته بیسیم

با وجود تمام نکات مثبت و راحتی‌هایی که استفاده از این دوربینها به ارمغان می‌آورند، معایبی هم دارند. از جمله این که شما نیاز دارید تا هر چند ساعت یک بار باتری آن‌ها را تعویض نمایید. همچنین آن‎ها باید همیشه به سیستم اصلی شما متصل باشند.

در آنتن دهی این دوربین‌ها محدودیت وجود دارد. به این صورت که در اکثر مدل‌های دوربین مداربسته بی سیم پاناسونیک تا 150 متر مسافت از سیستم اصلی قابل قبول است و بیشتر از آن باعث قطع شدن ارتباط می‌گردد.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.