فناوری VoLTE  چیست؟

تکنولوژی VoLTE

یکی از ویژگی‌های علم و فناوری این است که هرگز در یک نقطه برای مدت طولانی ثابت نمی‌مانند. بلکه هر روز به دنبال کیفیت بالاتر، قیمت پایین‌تر ، دوام و کارایی بیشتر اهدافی است که تکنولوژی به دنبال آن است. به تازگی در محصولات پاناسونیک که تنها به تلفن‌های همراه آن محدود می‌شود، تکنولوژی به نام VoLTE استفاده شده است که کیفیت انتقال صدا را به شدت بالا برده است. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه عملکرد این فناوری آشنا کنیم پس این بار هم با ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

VoLTE چیست؟

این فناوری مخفف Voice Over LTE است. از همین جمله می‌توان متوجه کارکرد آن شد. انتقال صوت یا مکالمه بر روی بستر LTE کاری است که این فناوری انجام می‌دهد. این فناوری می‌تواند سه برابر بیشتر از حالت 3G ظرفیت داده داشته باشد. شش برابر هم بیشتر از 2G GSM ظرفیت داده دارد.

نحوه کار VoLTE

سرنام LTE از عبارت Long-term evolution به معنی تکامل صدا در بلند گرفته شده است. این فناوری راهی برای ارتباطات بی سیم با سرعت بسیار بالا است. سیستم ویپ در تلفن‌های رومیزی در دسترس است اما VoLTE تنها در گوشی‌های تلفن همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در فناوری VoLTE داده‌ها از طریق شبکه 4G LTE رد و بدل می‌شود. LTE یک استاندارد برای ارتباطهای بی سیم 4G است. این نسل از فناوری انتقال داده بی سیم می‌تواند تا ده برابر سرعت 3G داده انتقال دهد و برای تلفن‌های هوشمند ، نوت بوک‌ها و تبلت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تکنولوژی VoLTE

کیفیت بالای صدا

کیفیت صدا در این تکنولوژی بالا رفته است. همانطور که می‌دانید مهم‌ترین فایده 4G به نسبت 3G و 2G ، امکان انتقال داده بیشتر در هر لحظه از زمان است. هنگامی که برای گوشی شما  فناوری VoLTE ارائه نشده باشد ، حتی اگر گوشی از 4G هم پشتیبانی کند، در حین تماس ، شبکه به 3G  یا حتی 2G افول می‌یابد.

هزینه مشابه

کیفیت بالاتر بدون هزینه بیشتر هم از دیگر مزایای استفاده از این سیستم است. با این که تماس از طریق VoLTE بخش بیشتری از پهنای باند شبکه را اشغال خواهد کرد، اما این عملکرد باعث افزایش هزینه‌های تماس نخواهد شد.

عمر بیشتر باتری

عملکرد بهتر باتری نیز از دیگر مزایای استفاده از فناوری VoLTE است. از آنجایی که حین برقراری تماس به طور مداوم سوئیچ بین حالت‌های مختلف 3G و 2G صورت می‌گیرد. این سوئیچ‌های مداوم که سبب می‌شود گوشی همواره به دنبال سیگنال‌های مختلف باشد، باعث کاهش عمر باتری می‌گردد. اما با استفاده از این تکنولوژی یعنی VoLTE چون این سیگنال‌یابی انجام نمی‌شود، لذا عمر باتری افزایش خواهد یافت.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.