راهنمای جامع نحوه استفاده و نگهداری از ویدیو پروژکتور

تقریبا تمام دستگاه‌های برقی، الکتریکی و الکترونیکی نیاز دارند که به نگهداری آن‌ها توجه داشته باشیم. تمیزکردن دوره‌ای دستگاه و توجه به بازدهی قطعات از نمونه کارهایی است که می‌توان انجام داد. در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکاتی آشنا سازیم که با رعایت و انجام آن‌ها می‌توانیم عمر دستگاه را افزایش داده و از ضررها جلوگیری کنیم. پس با ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

به محل قرارگیری ویدئو پروژکتور دقت کنید

شاید ساده به نظر برسد اما حتما باید حدود 60 سانتی متر از هر طرف دستگاه بایستی خالی باشد تا جریان هوا به خوبی برقرار باشد. هرگز دستگاه خود را در جایی که آفتاب به شدت می‌تابد، قرار ندهید . همچنین آن را در مجاورت وسایل گرمایشی مانند بخاری یا شوفاژ قرار ندهید. همچنین قراردادن آن بر روی فرش می‌تواند باعث جذب گرد و غبار شده و از عمر دستگاه بکاهد.

عموم دستگاه‌های ویدئوپروژکتور از جمله ویدیو پروژکتور پاناسونیک در دمای 5 تا 35 درجه بیشترین کارایی خود را دارند. اگر شما این فاصله 60 سانتی متری اطراف دستگاه را رعایت نکنید، دمای آن به مرور بالا و بالاتر رفته و عمر دستگاه کاهش پیدا می‌کند.

هرگز وسایل سنگین و تجهیزات دیگر را روی پروژکتور قرار ندهید. همچنین از قراردادن دستگاه در اماکنی که گرد و غبار ، دود و چربی وجود دارد، خودداری نمایید.

یکی دیگر از روش‌ها نگهداری از ویدیو پروژکتور این است که  هرگز حین رخ دادن رعد و برق آن را روشن نکنید. بروز رعد و برق سبب می‌شود که به دستگاه ولتاژ‌های قوی وارد شده و این می‌تواند حتی باعث سوختگی کامل آن شود و به این ترتیب متحمل خسارات زیادی شوید.

 نگهداری از ویدیو پروژکتور
نگهداری از ویدیو پروژکتور

تمیز کردن و نگهداری از ویدیو پروژکتور

شما می‌توانید برای تمیز کردن قسمت‌های خارجی دستگاه از یک دستمال تمیز نخی استفاده کرده و گرد و غبار و خاک را تمیز کنید. اما اگر فکر می‌کنید که قسمت‌های داخلی آن نیاز به تمیزی دارند، بهتر است که این کار را خودتان انجام ندهید. برای این کار می‌توانید از سرویس‌های دوره‌ای مراکز و نمایندگی‌های فروش پاناسونیک استفاده کنید. سرویس‌های دوره‌ای اصولا هر شش ماه یکبار انجام می‌شود.

اگر قطعه‌ای از دستگاه دچار مشکل شده است، تاکید می‌شود که حتما قطعه معیوب را در نمایندگی‌های مجاز تعمیر کرده و یا در صورت عدم امکان تعمیر، قطعه جدید خریداری شود.

برق رسانی به ویدیو پروژکتور

هرگز هنگامی که ویدیو پروژکتور روشن است، آن را حرکت ندهید و جابجا نکنید. اگر حین این کار به دستگاه ضربه وارد شود، منجر به خرابی دستگاه می‌شود.

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت کنید این است که هنگامی که پروژکتور را خاموش می‌کنید بلافاصله آن را از پریز نکشید و حتما به چراغ چشمک زن آن توجه کافی داشته باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.