چرا از سانترال تحت شبکه استفاده می‌شود؟

دستگاه‌های تلفن سانترال یکی از پرکاربردترین وسایل در ادارات و سازمان‌های امروزی است. این روزها اکثر سازمان‌ها برای راحتی کار از این دستگاه استفاده می‌کنند. در واقع کاری که این دستگاه انجام می‌دهد ایت است که خطوط ورودی شهری را به تعدادی از خطوط داخلی تقسیم کرده و آن‌ها را مدیریت کند. مدتی پس از شکل‌گیری و استقبال از این نوع از تلفن‌ها انواع متفاوتی از آن روانه بازارها شد. به طور کلی سه نوع اصلی برای تلفن سانترال در نظر گرفته شده است. یعنی سانترال تحت شبکه ، سانترال پرظرفیت و سانترال کم ظرفیت. در این نوشتار قصد داریم تا شما را با پاره‌ای از امتیازات این سیستم آشنا سازیم پس با ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

سانترال تحت شبکه چیست؟

در واقع پیدایش تلفن‌های VOIP سبب شد که سازندگان سانترال به این فکر بیفتند که سانترال تحت شبکه را وارد بازار کنند. این تلفن‌ها در گستره‌ی وسیعی کاربرد دارند و در اماکن بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از تلفن‌ها به مکان فیزیکی یا جغرافیایی خاصی تعلق ندارند. با استفاده از این تلفن‌ها کاربران می‌توانند با بهره گیری از اینترنت از شبکه مورد نظر خود استفاده کنند. این نوع جدیدترین سانترال تولیدی است که نسبت به مدل‌های قبلی خود ویژگی‌ها و امکانات بسیار بیشتری دارد.

سانترال تحت شبکه چیست
سانترال تحت شبکه چیست

تلفن سانترال تحت شبکه چه قابلیت‌هایی دارد؟

  • با استفاده از تلفن سانترال تحت شبکه هزینه‌های ارتباطی کاهش پیدا می‌کند که این یکی از اهداف همیشگی سازمان‌هاست.
  • وجود قابلیت فکس در این تلفن‌ها از هزینه بیشتر برای تهیه دستگاه مجزای فکس جلوگیری می‌کند.
  • زیر پا گذاشتن مرزها و محدودیت جغرافیایی و امکان مدیریت آن از هر جایی از جهان.
  • امکان انتقال مکالمه به هر جا.
  • امکان ضبط اتوماتیک مکالمات.
  • قابلیت کنفرانس‌های صوتی و تصویری.

تلفن سانترال تحت شبکه چند نوع است؟

خوب است بدانید که خود سانترال تحت شبکه نیز در انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام برای برخی از سازمان‌ها و بعضی از نیازها مناسب است. به طور کلی این تلفن‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند. سانترال ابری ، سانترال سخت افزاری و سانترال نرم افزاری

سانترال ابری چیست؟

از واژه ابری موجود در این اصطلاح می‌توان فهمید که کلیه داده‌ها و اطلاعات از طریق بستر ابری واقع در اینترنت دریافت و ارسال می‌شود. در گذشته که سیستم ابری در تلفن‌های سانترال استفاده نمی‌شد برای ذخیره سازی داده‌ها از فضای کامپیوتر استفاده می‌شد.

سانترال سخت افزاری چیست؟

این اصطلاح برای تلفن‌های سانترال تحت شبکه‌ای استفاده می‌شود که نسبت به انواع دیگر ، انعطاف پذیری کمتری داشته و کاربر برای این که بتواند ویژگی‌ها و قابلیت‌های دستگاه خود را افزایش دهد باید در کمترین حالت ممکن یک جزء سخت افزاری خریده و به سانترال اضافه نماید.

سانترال نرم افزاری چیست؟

اگر بخواهیم سانترال نرم افزاری را به نوع سخت افزاری آن مقایسه کنیم، در می‌یابیم که نوع نرم‌افزاری انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد. محدودیت‌های کم این سیستم باعث شده است که برای ارتقاء ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن نیازی به افزودن قطعه سخت‌افزاری نباشد. مثلا اگر قصد دارید که تعدادی کاربر را به تلفن خود اضافه کنید کافی است که از یک نرم افزار برای این کار استفاده کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.