چگونه از فکس پاناسونیک نگهداری کنیم؟

اصول نگهداری از دستگاه فکس

از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین دستگاه‌های الکتریکی نیاز دارند که با مکانیزم آن‌ها تا حدودی آشنایی داشت. زیرا به هر حال نیاز است که بدانید چگونه از آن‌ها مراقبت کنید. هر چه که اصول کار و نگهداری دستگاه‌ها را بدانید و آن‌ها را عملی کنید، عمر آن‌ها طولانی‌تر خواهد شد. از سویی دیگر دستگاه فکس یکی از رایج‌ترین محصولات پاناسونیک است که در هر اداره و سازمانی حداقل دو یا سه تا وجود دارد. همین عامل باعث شده است که افرادی که برای پرسیدن سوالات درباره نگهداری فکس پاناسونیک به ما مراجعه می‌کنند، زیاد باشند. به همین خاطر لازم دانستیم که در این نوشتار اصولی در رابطه با این موضوع بیان کنیم. پس با ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

نگهداری فکس پاناسونیک
نگهداری فکس پاناسونیک

کدام نوع از دستگاه فکس پاناسونیک کمتر دچار مشکل و خرابی می‎شود؟

حتما می‌دانید که انواع مختلفی از دستگاه فکس داریم. از جمله فکس‌های حرارتی ، فکس‌های A4 معمولی ، فکس‌های لیزری و چندکاره . در این میان فکس‌های حرارتی به خاطر ساختار ساده خود هم استفاده و هم نگهداری ساده‌تری دارند. به طور کلی می‌توان گفت که کار با این فکس آسان‌تر و مقرون به صرفه می‌باشد. اما در هر صورت نکاتی که باید در نگهداری از این فکس‌ها رعایت کنید این است که حتما از آن در برابر گرد و غبار محافظت کنید. همچنین ضروری است که از کاغذهای حرارتی مرغوب برای پرینت گرفتن اسناد استفاده کرده تا عمر دستگاه و کیفیت خروجی افزایش قابل توجهی داشته باشد.

اصول یکسان نگهداری از فکس پاناسونیک

در این قسمت اصولی را بیان خواهیم کرد که در تمام دستگاه‌های فکس و تمام مدل‌ها و حتی برندها قابل استفاده است. پس بهتر است برای افزایش طول عمر مفید دستگاه‌ خود و مراقبت از فکس به این نکات توجه داشته باشید.

  • اولین و مهم‌ترین نکته این است که حتما دستگاه خود را از یکی از مراکز معتبر پاناسونیک خریداری کنید. اولا این که از اصالت کالا مطمئن خواهید شد و دوما در صورت خرابی از ضمانت برخوردار خواهید شد.

 

  • فاصله دستگاه از هر طرف به دیوار و سایر دستگاه‌ها حفظ شود. به طور معمول برای هر دستگاه 10 سانتی‌متر فضا قرار دهید تا رفت و آمد هوا راحت‌تر انجام شود. همچنین این کار سبب می‌شود که هوای کافی برای کار کردن فن دستگاه وجود داشته باشد. این روش برای تمام دستگاه‌ها از جمله کیس ، پرینتر ، دستگاه فتوکپی و …. نیز بهتر است رعایت شود.

 

  • برای این که دستگاه شما به خوبی کار کند و عمر طولانی تری هم داشته باشد ، لازم است که پریز متصل شده به آن دارای قدرت کافی باشد. استفاده از یک محافظ برقی برای حفاظت از آن در برابر نوسانات برقی هم می‌تواند مفید باشد.
نگهداری فکس پاناسونیک
نگهداری فکس پاناسونیک
  • تمام مواد مصرفی که برای دستگاه فکس پاناسونیک خود استفاده می‌کنید با کیفیت بالا و همچنین اصل باشد. نمونه‌های تقلبی و بی کیفیت زیادی از این گونه مواد مصرفی مانند ( روال فاکس و درام و تونر) در بازار وجود دارد که می‌تواند باعث کاهش عمر مفید دستگاه شما شود.

 

  • هرگز دستگاه‌ خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. زیرا این کار باعث می‌شود که دستگاه شما تغییر شکل پیدا کند. حتی این مورد می‌تواند روی کیفیت چاپ هم تاثیر داشته باشد.

 

  • هرگز دستگاه را در مکان‌هایی که در آنجا گازهای اشتعال زا مانند آمونیاک وجود دارد، قرار ندهید.

 

  • دستگاه را در جایی نصب کنید که گرد و غبار در آن‌جا وجود نداشته باشد. گرد و غبار می‌تواند در دستگاه گیر کرده و کیفیت و کارایی دستگاه را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

  • اگر کاغذ در دستگاه گیر کرد هرگز کاغذ را نکشید بلکه با دکمه استاپ آن را متوقف کنید. کشیدن کاغذ می‌تواند به غلتک‌ها آسیب برساند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.