ست کردن گوشی و پایه تلفن بی‌سیم چگونه است؟

ست کردن گوشی و بیس تلفن بی سیم

به طور پیشفرض گوشی و پایه تلفن‌های بی‌سیم ست هستند. اما اگر اینطور نیست پس شما باید چیزهایی درباره این کار بدانید. دلایل زیادی وجود دارد که به خاطر آن‌ها گوشی و پایه از ست خارج می‌شوند. از جمله آن‌ها می‌توان خارج شدن از رجیستر را نام برد. به این ترتیب لازم است اطلاعات اولیه درباره این کار را بدانید. البته اگر بخواهید که گوشی یا پایه جدید را با گوشی یا پایه قدیمی ست کنید، نیاز به اطلاعات و تجربه بیشتری دارید که البته پیشنهاد ما این است که در این موارد حتما به افراد متخصص و مجرب مراجعه کنید. پس با این پست همراه باشید تا ست کردن گوشی و پایه را یاد بگیرید.

آیا ست کردن تمام دستگاه‌های تلفن بی سیم یکسان است؟

نکته‌ای که باید حتما به آن توجه کرد این است که ست کردن بیس و گوشی هر دستگاه از برندهای مختلف ( حتی از یک برند و از مدل‌های مختلف) با یکدیگر تفاوت دارد. البته ما در این پست آموزشی موردی را بیان می‌کنیم که در اکثر تلفن‌های بی‌سیم یکسان است. اگر تلفن شما از برند پاناسونیک است، به طور حتم می‌توانید از دفترچه راهنمای آن چیزهای زیادی از جمله همین ست کردن را بیاموزید. در غیر این صورت بهتر است که با نمایندگی پاناسونیک در سراسر کشور از جمله  ایده آل پاناسونیک تماس بگیرید و از راهنمایی رایگان آن‌ها بهره ببرید.

جفت کردن بیس و پایه تلفن
جفت کردن بیس و پایه تلفن

چطور بفهمیم گوشی از ست خارج شده است؟

هنگامی که گوشی و پایه نزدیک یکدیگر قرار گرفته اند اما حین استفاده پیغامی شبیه No link to base  ، Move closer to base ، Try again را دیدی به این معنی است که گوشی و پایه از ست خارج شده اند. در هر صورت اگر فکر می‌کنید که این اتفاق افتاده باید چیزهایی درباره ست کردن پایه و گوشی تلفن خود بدانید که در این پست به آن می‌پردازیم.

اما چرا ممکن است این اتفاق بیفتد؟ عوامل زیادی در این که گوشی و پایه از ست خارج شوند وجود دارد از جمله فاصله زیاد ، دستکاری در تنظیمات ، وارد شدن شوک الکتریکی ، قطع و وصلی برق ، ضربه خوردن به تلفن و امثال این دلایل.

جفت کردن بیس و پایه تلفن
جفت کردن بیس و پایه تلفن

2 روش برای ست کردن پایه و گوشی تلفن بی سیم

  • در اولین مرحله مطمئن شوید که خط شما اشغال نیست. سپس گوشی را نزدیک پایه تلفن قرار دهید. دکمه منو (MENU) را روی گوشی فشار داده و سپس کلید مربع (#) را زده و در نهایت شماره 130 را بگیرید. سپس روی دستگاه پایه دنبال دکمه‌ای به نام (Locator) بگردید. این دکمه را نگه دارید، گاهی در اثر نگه داشتن این دکمه صدای بوق شنیده می‌شود. حال به گوشی بازگردید و دکمه ای که کار OK را می‌کند را بفشارید. در این مرحله باید صدای یک بوق شنیده شود که بیان کننده این است که گوشی و پایه با یکدیگر ست شده اند.

نکته: هنگامی که در حال انجام این کار هستید، به طور مداوم پیغامی تحت عنوان «Base in registering mode» دیده می‌شود.

  • در این روش هم در ابتدا مطمئن شوید که خط شما اشغال نیست. پس از آن روی گوشی دکمه منو (MENU) را انتخاب کنید. با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین گزینه Initial Setting را انتخاب کنید. سپس در مرحله بعد هم با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین گزینه Registration را انتخاب کنید. بعد به بخش پایه دستگاه مراجعه کرده و دکمه ای به نام Locator را فشار داده  و آن را برای 5 ثانیه نگه دارید. بعد از این کار روی گوشی دکمه OK را فشار دهید تا صدای یک بوق شنیده شود. اگر این بوق را شنیدید به این معنی است که عملیات ست کردن گوشی و پایه تلفن به درستی انجام شده است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.