چگونه نویز ثابت تلفن بی سیم پاناسونیک را حذف کنیم؟

علت ایجاد نویز در تلفن پاناسونیک بی سیم

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که اکثر کاربران تلفن های بی سیم پاناسونیک با آن مواجه هستند، وجود نویز است. برخی از کاربران این تلفن‌ها از شنیدن نوعی صدای آزاردهنده در گوشی خود شکایت می‌کنند. این مشکل سبب می‌شود تا حین تماس مشکلات فراوانی برای افراد رخ دهد. نکته حائز اهمیت این است که این مشکل تنها برای تلفن های پاناسونیک نیست. بلکه شما می‌توانید وجود نویز را در سایر مدل‌ها از برندهای مختلف هم مشاهده کنید. افراد زیادی در این باره از ما سوال پرسیده اند به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا یک پست از سری پست‌های آموزشی ایده آل پاناسونیک را به این موضوع اختصاص دهیم. پس ما با همراه باشید .

ما در قسمت‌های مختلف به بررسی جنبه‌های مختلف تلفن‌ها و محصولات مختلف پاناسونیک پرداخته ایم. در صورت بروز مشکلات می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. حتما موارد را در نظر گرفته و برای هر موضوع پستی را در نظر خواهیم گرفت.

نویز در تلفن بی سیم پاناسونیک
نویز در تلفن بی سیم پاناسونیک

چند نوع نویز در تلفن وجود دارد؟

 • نویز نقطه ای : یکی از مهم‌ترین‌ترین نویزها که به تعدد پیش می‌آید، نویز نقطه‌ای است. مخصوصا این مشکل در تلفن‌های پاناسونیک بیشتر پیش می‌آید. عیب یابی و حل این مشکل به سادگی انجام نمی‌شود. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که حتما در این مورد با یک شخص متخصص در این زمینه مشورت کنید. می‌توانید با مشاوران ایده آل پاناسونیک در میان بگذارید.
 • نویز اتمسفر: تخلیه بارهای الکتریکی باعث بروز این مشکل می‌شود. این مشکل در تلفن‌های بی سیم پاناسونیک به تعدد مشاهده شده است.
 • نویز رگباری: یکی از مهم‌ترین انواع نویز در تلفن‌ها می‌باشد. این نویز به علت وجود تراکم در قطعه ای رخ می‌دهد. این مشکل باعث به وجود آمدن مسدودی در پهنای باند می‌شود.
 • نویز تلفن بی سیم
  نویز تلفن بی سیم

چه عواملی باعث بروز نویز در تلفن بی سیم پاناسونیک می‌شود؟

 • نزدیک بودن کابل تلفن و کابل برق به یکدیگر: اغلب کاربران تلفن‌های پاناسونیک نمی‌دانند که نزدیک بودن کابل برق به کابل تلفن می‌توانند باعث بروز نویز در تلفن بی سیم شود. تکنسین هایی که در کابل کشی دقت کافی نمی‌کنند، باعث بروز چنین مشکلی می‌شود. در صورت به وجود آمدن این مشکل با ایده آل پاناسونیک در ارتباط باشید.
 • وجود مشکل در سیم تلفن: مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود در تلفن‌ها نویز ایجاد شود، اختلال در سیم تلفن است. این مشکل باعث می‌شود که تلفن خش خش کند. مشکلاتی مانند پوسیدگی سیم یا قدیمی بودن سیم باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود.
 • مشکل آنتن دهی: اگر آنتن دهی قدرت مناسبی نداشته باشد، باعث بروز مشکل نویز و خش خش به وجود میآید.‌آید. بهتر است برای حل این مشکل حتما با یک فرد متخصص مشورت کنید.
 • وجود رطوبت در سیم کشی: وجود رطوبت در سیم کشی در صورتی که از حد مجاز بگذرد، می‌تواند آسیب رسان باشد. اگر مدت طولانی از آن استفاده شود، ممکن است این مشکل پیش بیاید.
 • مشکلات در خط شهری: اگر نتوانستید ایرادی در تلفن و خطوط داخلی خانه پیدا کنید پس احتمالا مشکل از خطوط شهری می‌باشد. اگر احساس می‌کنید که وجود نویز در تلفن به خاطر خطوط شهری است، لازم نیست کاری کنید. زیرا پس از مدتی این مشکل توسط ماموران مخابرات شناسایی شده و حل خواهد شد.
 • مشکل در شبکه: همانطور که می‌دانید مجموعه خطوط شهری شبکه ای از این خطوط را ساخته که پیچیدگی بسیاری دارد و بسیاری از این مواقع مشکل از شبکه می‌باشد.

اگر تلفن شما نیز دارای نویز است، بهترین کار این است که به یکی از نمایندگی‌های مجاز پاناسونیک مراجعه کرده و از آن‌ها بخواهید تا تلفن شما را عیب یابی و بررسی کنند. تعداد زیادی از این موارد با یک بررسی ساده مشخص و حل خواهند شد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.