باتری تلفن پاناسونیک چیست؟ حدود قیمت باتری پاناسونیک

باتری تلفن های پاناسونیک

اگر شما هم دارای یک گوشی تلفن بی سیم هستید، احتمالا می‌دانید که گوشی شما نیاز به یک باتری دارد. از آنجایی که برند پاناسونیک در زمینه تلفن رایج ترین است، به همین خاطر در این پست به معرفی باتری تلفن پاناسونیک می‌پردازیم و انواع آن را معرفی خواهیم نمود. با این نوشتار در ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

انواع باتری تلفن پاناسونیک

مدل‌های مختلفی از باتری تلفن بی سیم پاناسونیک در بازار موجود است. برخی از مدل‌های این باطری‌ها با انواع تلفن‌های بی سیم پاناسونیک سازگار است. جنس‌ اصلی این باتری ها اصولا بر 2 نوع است:

  • نیکل کادمیوم: از این جنس بیشتر در باتری‌هایی که آمپر آنها پایین است استفاده می‌شود. این باتری‌ها ظرفیت کمتری در خود جای داده و از آن‌ها به عنوان نوع کم ظرفیت نام برده می‌شود. این باتری‌ها را می‌توان شارژ کرد و بارها و بارها استفاده نمود.
  • نیکل متال هیدرید: باتری‌های آمپر بالا از این جنس هستند. شباهت زیادی بین عملکرد این نوع از باتری با نوع نیکل کادمیوم وجود دارد. مدت زمانی که طول می‌کشد این باتری شارژ شود، از باتری‌های نیکل کادمیوم بیشتر است. اگر این باتری‌ها به مدت طولانی شارژ شوند، حرارت آن بالا رفته و احتمال آسیب به آن وجود دارد.

برخی از این باتری‌ها سری شده هستند و در مقابل برخی دیگر مانند مدل‌های قدیمی به صورت دو عدد نیم قلمی موجود هستند. اصولا هر تلفن با نوع خاصی از باتری‌ها سازگار است. در واقع باتری‌ها دارای کدهای خاصی بوده که فقط توسط مدل مشخصی از تلفن قابل شناسایی است. در این جا به معرفی و بررسی تعدادی از مدل‌های باتری تلفن پاناسونیک می‌پردازیم.

باتری پاناسونیک
باتری پاناسونیک

چند مدل معروف باتری به همراه قیمت

  • باطری تلفن بی سیم پاناسونیک KX-PRA10 : این باتری قابل شارژ بوده و لیتیوم یون موادی است که آن را می‌سازد. باتری به گونه ای طراحی شده است تا دوام بالایی داشته باشد و بتواند مدت‌ها کار کند. شما می‌توانید با استفاده از این باتری علاوه بر حفاظت از محیط زیست، برای سالیان سال از آن استفاده کرده و هزینه کمتری نیز در مجموع بپردازید. این باتری 3.5 ولتی و 1450 آمپری با مدل‌های KX-PRX110 ، KX-PRX120 ، KX-TGH295 و KX-TGH290 سازگار است. این نوع باتری را می‌توانید در قیمت های حدود 600 تا 700 هزار تومان در بازار ایران پیدا کنید.
  • باتری برای تلفن بی سیم پاناسونیک مدل HHR-P104 : جنس این باتری نیکل– هیدرید فلز بوده و آن را در بازه قیمتی حدود 40 تا 50 هزار تومان تهیه کنید. ولتاژ آن 3.6 ولت است و ظرفیت آن هم 830 میلی آمپر ساعت می‌باشد. این باتری هم قابل شارژ بوده و با مدل‌های مختلفی از تلفن‌ها از جمله TG2346 ، TG2344 ، TG5200 ، TG5212 و ده ها مدل دیگر نیز سازگار است. به همین خاطر جزء پرطرفدارترین باتری‌ها است. اگر شما هم در خانه ، اداره ، شرکت و دیگر اماکن از مدل‌های مختلفی از تلفن‌های بی سیم پاناسونیک استفاده می‌کنید استفاده از این باتری پیشنهاد می‌شود. به این خاطر که احتمالا به خاطر سپردن تمام مدل‌ها و پیدا کردن مدل مناسب برای هر کدام ممکن است کار سختی باشد.
  • باتری تلفن پاناسونیک مدل BK-4LDAW/2BT : این باتری تلفن  که از خانواده باتری‌های نیم قلمی است را می‌توانید با بودجه کم حدود 20 تا 30 هزار تومان خریداری کنید. این باتری نیز قابلیت شارژ دارید و برای مدت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. ولتاژ آن 1.2 ولت بوده و ظرفیت آن نیز 650 میلی آمپر ساعت دارد. مانند مدل پیشین، این باتری هم از از تعداد زیادی از تلفن‌های پاناسونیک پشتیبانی می‌کند از جمله KXTG7600 ، KXTG243 ، KXTGA820 و ده ها مدل دیگر. به همین دلیل اگر تعدادی تلفن پاناسونیک بی سیم دارید که خرید باتری برای هر کدام به طور جداگانه برای شما سخت است می‌توانید از این باتری استفاده کنید.
باتری پاناسونیک
باتری پاناسونیک

یکی از مهم ترین خصیصه های تلفن های بی سیم پاناسونیک این است که شما می‌توانید با هر مقداری از بودجه باتری آن را خریداری کنید. در واقع از 20 هزار تومان تا بیشتر از 700 هزار تومان بازه قیمتی حدودی این باتری‌هاست که طبق نیاز خود و میزان بودجه خود می‌توانید آن ها را تهیه کنید. باتری تلفن پاناسونیک دارای کیفیت مناسبی است و قابلیت شارژ آن‌ها باعث می‌شود تا بتوانید مدت‌ها از آن ها استفاده کنید. همچنین کیفیت آن‌ها تضمین کننده سلامت آن در این دوره طولانی مصرف خواهد شد.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.