کارت سانترال چیست و انواع آن

کارت سانترال پاناسونیک

اگر تا به حال یک سیستم سانترال خریده باشید، احتمالا متوجه شده اید که آن تنها یک جعبه خالی است که تنها یک کارت منبع تغذیه دارد. درک کارت سانترال چیزی است شبیه درک کیس یک سیستم کامپیوتری که تنها حکم یک محافظ و یک محفظه برای نگهداری کارت‌های صدا ، گرافیک ، حافظه و پردازنده سیستم را دارد.  در واقع شما برای این که بتوانید از یک سیستم سانترال استفاده کنید ، احتیاج دارید که کارت سانترال داشته باشید. در این نوشتار سعی داریم تا شما را با این کارت آشنا کنیم. پس با ایده آل پاناسونیک همراه باشید.

کارت‌های سانترال هم دقیقا چیزی شبیه به کارت گرافیک یا صدا در سیستم های کامپیوتری می‌باشند. آن‌ها یک اسلات فلزی می‌باشند که در آن‌ها تعداد زیادی چیپست بسیار حساس قرار گرفته است. انواع مختلفی از این کارت‌ها وجود دارد که بسته به این که دارای چه امکاناتی است، دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشند. همچنین از آنجایی که این کارت‌‌ها قابلیت برنامه ریزی دارند، می‌توانید آن‌ها را با توجه به امکاناتی که دارند برای خود سفارشی سازی کنید.

برندهای معروف

شرکت‌های مختلفی اقدام به تولید و عرضه این کارت‌ها نموده اند. هر یک از شرکت‌ها قابلیت‌های نسبتا یکسانی در این کارت‌ها تعبیه نموده اند. اما اگر بخواهید مدت طولانی بین برند‌های مختلف بگردید تا بهترین آن‌را پیدا کنید، به نظر نوعی اتلاف وقت است. اگر به دنبال یکی از بهترین انواع کارت‌های سانترال هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از برند پاناسونیک است. پاناسونیک از گذشته تا کنون کیفیت و کارایی خود را ثابت کرده است.

از سویی دیگر از آنجایی که استفاده از کارت سانترال پاناسونیک در ایران بسیار رایج است لذا نمایندگی‌های بسیاری برای آن یافت می‌شود. به همین خاطر در صورت خرابی یا بروز هر گونه مشکل در این سیستم می‌توانید به نمایندگی‌ها مراجعه کرده و به راحتی قطعه معیوب را تعمیر و یا تعویض نمایید.

کارت سانترال پاناسونیک
کارت سانترال پاناسونیک

انواع مختلف کارت سانترال

اگر بخواهیم پیش از نام بردن انواع مختلف کارت‌های سانترال یک تعریف علمی‌تر و دقیق‌تر داشته باشیم باید این کارت را این گونه تعریف کنیم: « یک مرکز مخابراتی کوچک که می‌تواند چندین خط شهری را پشتیبانی کرده و شرایط استفاده از آن را برای کاربران فراهم آورد.»

در واقع شما با استفاده از یک دستگاه سانترال می‌توانید یک شبکه کاملا خصوصی مخابراتی در مجموعه خود داشته باشید. سپس شما می‌توانید خطوط شهری خود را با توجه به قابلیت‌های این کارت به اشتراک گذارید.

کارت‌های سانترال نیز مانند بسیاری از تجهیزات دیگر دارای انواع و اقسام مختلفی هستند. به همین دلیل پیش از اقدام به خرید این وسیله باید از نیاز خود آگاهی کامل داشته باشید. در این جا به معرفی چند نوع اصلی از کارت‌های سانترال خواهیم پرداخت. اما نکته مهم پیش از خرید هر دستگاه این است که حتما قبل از هر اقدامی با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. افرادی که در این زمینه تجربه دارند، شما را نسبت به وضعیتتان آگاه کرده و نیاز شما را مشخص‌تر می‌سازند. در این جا شما را با چند نوع از مهم‌ترین انواع کارت‌ سانترال آشنا می‌سازیم.

کارت منشی سانترال

هنگامی که می‌توان از یک ابزار سخت‌افزاری به جای عامل انسانی در انجام یک کار استفاده کرد، هزینه‌ها به شدت کاهش پیدا خواهند کرد. کارت های منشی سانترال که دیزا هم نامیده می‌شوند یکی از این راه حل ها برای کم کردن هزینه ها و کاهش نیروهای انسانی است. شما با استفاده از این سیستم مطمئن خواهید بود که به تمامی تماس‌ها پاسخ داده خواهد شد و وقت کاربران نیز تلف نخواهد شد.

علاوه بر این استفاده از کارت دیزا باعث می‌شود که پرستیژ مجموعه شما بالا رود و به این ترتیب نوعی اعتبار برای شما خواهد بود.

کارت PRI

کلیه مجموعه هایی که خطوط شهری آن‌ها 4 یا 5 رقمی است در حال استفاده از کارت خط شهری این نوع هستند. به همین دلیل این مجموعه‌ها بایستی از کارت سانترالی موسوم به PRI استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین مدل‌های این دسته KX-TDA0290 می‌باشد که دارای قابلیت‌ها و امکانات پیشرفته‌ای است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.