دوربین مداربسته آنالوگ چیست؟

دوربین مداربسته آنالوگ

یکی از معمول‌ترین دوربین‌های مداربسته ، نوع آنالوگ آن است. در کاربردهای معمول و غیرحرفه‌ای این بهترین انتخاب برای کم‌تر هزینه کردن است. همانطور که از نام این دستگاه پیداست در این گونه از سیستم‌ها سیگنال‌های دوربین به صورت آنالوگ منتقل می‌شوند. یک سنسور به نام Imaging این وظیفه را دارد که تصاویر را از دوربین دریافت کرده و آن‌ها را به سیگنال‌های الکترونیکی تبدیل کند.

آنچه که باید از دوربین مداربسته بدانید

در واقع می‌توان این نوع از دوربین‌ها را به عنوان نسخه‌های اولیه دوربین‌های مداربسته در نظر گرفت. صدا و تصویر هر دو توسط یک رشته از کابل انتقال داده می‌شود. البته کابل مورد استفاده در این موارد شامل دو رشته است که یکی از آن‌ها برای مقابله با نویز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کیفیت آنچه که شما در خروجی دوربین مداربسته آنالوگ مشاهده می‌کنید، در واقع تابعی است از امواج آنالوگ. این گونه از امواج همواره در خطر تاثیر نویزها هستند. به همین خاطر این گونه از نویزها و بالا و پایین شدن جریان برق همواره یک خطر جدی برای این گونه از دوربین‌ها می‌باشد.

یکی از دلایل کم هزینه بودن این نوع از دوربین‌ها به خاطر ساده بودن پیاده سازی آن‌ها است. زیرا خروجی‌ای که توسط آن دریافت می‌شود به یک حسگر فرستاده شده تا تقویت شود سپس به طور مستقیم به خروجی فرستاده می‌شود.

چرا استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ توصیه می‌شود؟

  • صرفه جویی در هزینه‌ها : یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث میشود افراد به سوی خرید و راه اندازی این نوع از دوربین ها یعنی دوربین مداربسته آنالوگ گرایش پیدا کنند، هزینه کم آن است. پس اگر در ابتدای راه اندازی کسب و کار خود هستید و بودجه کافی ندارید می‌توانید از این دوربین‌ها استفاده کنید.
  • سادگی در نصب و راه اندازی: از آنجایی که این نوع از دوبین ها ساختار ساده ای دارند به همین ترتیب نصب و راه اندازی آن هم کار نه چندان پیچیده ای است. یعنی اگر در سطح متوسطی از مهارت های فنی هستید می‌توانید این کار را انجام دهید.
  • سرعت فریم زنده: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این دوربین‌ها این است که اگر کیفیت افزایش پیدا کند، افت فریم در خروجی رخ نخواهد داد. البته این امکان وجود دارد که در حین ضبط دستگاه DVR تعداد فریم‌ها در تصویر کاهش پیدا کند.
دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ چه معایبی را به همراه خواهد داشت؟

اولین و تنها مشکل در این دوربین ها رزولوشن تصویر است. رزولوشن مهم‌ترین عامل در کیفیت تصاویر در دوربین ها می‌باشد. استاندارد تعیین شده برای رزولوشن ، چیزی به نام تیوی لاین است. هر چه که این المان بالاتر باشد، کیفیت هم بالاتر خواهد بود. مهم‌ترین مشکل دوربین های انالوگ در این است که کیفیت تصویر در آن ها محدود می‌باشد.

یک دوربین مداربسته آنالوگ از چه اجزایی تشکیل شده است؟

  • دوربین: واضح است که باید در این دستگاه یک دوربین وجود داشته باشد. این دوربین وظیفه دارد تا تصاویر را دریافت کند. سپس باید آن‌ها را به صورت آنالوگ به خروجی ارسال نماید.
  • DVR : همانطور که پیشتر گفتیم، بعد از این که دوربین ، سیگنال‌های آنالوگ را به خروجی ارسال می‌کند. DVR بخشی است که این سیگنال‌های آنالوگ را دوربین دریافت می‌کند و به سیگنال‌های دیجیتال تبدیل می‌کند. هنگامی که این سیگنال‌ها به سیگنال دیجیتال تبدیل می‌شود، می‌توان آن‌ها را ضبط کرده و یا این که آن‌ها را ویرایش کرد.
  • دیسک سخت: این قطعه در DVR جای گرفته و اطلاعات را ذخیره می‌کند. میزان حجم این دستگاه مشخص می‌کند که سیستم تا چه حد می‌تواند ویدئو در خود ذخیره کند.
  • منبع تغذیه: دوربین مداربسته برای روشن بودن نیاز به برق دارد که این برق رسانی توسط این بخش انجام می‌شود. این دستگاه ولتاژ برق را به 12 ولت تبدیل کرده تا برای دوربین مناسب باشد. همچنین کابل‌هایی برق نیز در این قسمت مورد نیاز است.
  • کابل تصویر: این کابل که شامل 2 رشته برای انتقال ویدئو و صدا و جلوگیری از نویز است به آن RG59 گفته می‌شود.
  • اتصالات: برای این که کابل ها به دوربین مداربسته و تجهیزات آن متصل شود نیاز به فیش‌هایی است که اتصالات نام دارند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.