فکس پاناسونیک چیست؟

فکس پاناسونیک

معرفی فکس

فکس یا دورنگار ( Fax ) یک تکنولوژی برای ارسال و دریافت اسناد روی کاغذ و از طریق خطوط تلفن است. به این شکل که سندی که می‌خواهیم ارسال کنیم را وارد دستگاه می‌کنیم. سپس سند اسکن شده و از طریق خط تلفن به مقصد ارسال می‌شود. پس از دریافت سند توسط مقصد، اطلاعات سند ما که به سیگنال تبدیل شده بود، روی کاغذ چاپ و قابل خواندن برای افراد خواهد شد.

شاید فکر کنید که با وجود اینترنت ، دیگر از تکنولوژی‌هایی مانند فکس استفاده نمی‌شود. با این که این دیدگاه تاحدودی درست است اما حتی همین امروز که شما در حال خواندن این مقاله هستید، افراد زیادی در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها در حال رد و بدل اسناد با استفاده از این دستگاه هستند.

انواع دورنگار (fax)

این دستگاه به سه دسته کلی لیزری، کاربنی و حرارتی تقسیم می‌شود. هر مجموعه با توجه به نیازهای خود یکی از این سه دسته را برای خود برمی‌گزیند. برای مثال در شرکت‌های بزرگ که تعداد اسناد دریافتی و ارسالی در روز بالاست بهتر است که از نوع لیزری استفاده شود. این نوع سرعت بالایی دارد و نیاز یک شرکت بزرگ را تا حد زیادی مرتفع خواهد کرد.

شرکت‌های متوسط که فقط یک نفر نیاز به استفاده از فکس را دارد ( مانند منشی) بهتر است یک دستگاه کاربنی را برای خود تهیه کنند. در نهایت اگر شرکت اندازه کوچکی دارد و تعداد اسناد ارسالی و دریافتی در این مجموعه کم است، می‌تواند از دورنگار حرارتی که سرعت کمتری دارد استفاده کند.

آیا می‌توان دستگاه دورنگار را به دستگاه سانترال متصل کرد؟

بله می‌توان. اصولا اکثر شرکت‌ها دارای یک دستگاه سانترال هستند که نیاز دارند دستگاه فکس به آن متصل شود. پس از تهیه هر دو دستگاه می‌توانید آن را به عنوان یک داخلی در دستگاه سانترال تعریف کرده تا افراد بتوانند گاهی مکالمات را به آن انتقال دهند. این یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید. زیرا علاوه بر آسان تر شدن کار وجهه شرکت در برابر دیگر شرکت‌ها یا مشتریان حفظ خواهد شد.

فکس پاناسونیک
فکس پاناسونیک

بهترین مارک برای خرید کدام است؟

اگر کمی در بازار به جست و جو بپردازید متوجه می‌شوید بیشترین مارک مورد استفاده در این محصول ، پاناسونیک است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که پاناسونیک یکی از باکیفیت ترین محصولات را در این زمینه ارائه می‌کند. کافی است به سایت های خرید و فروش مانند بازار یا شیپور سر بزنید. خواهید دید که بیشترین مارک مربوط به پاناسونیک است.

حین خرید دورنگار باید به کدام نکات توجه کرد؟

پیشنهاد می‌شود که حتما پیش از خرید دستگاه فکس جمع بندی کافی از نیازهای خود داشته باشید. شما باید تصمیم بگیرید که دستگاه دورنگار شما دارای تلفن باشد یا نه. همچنین اگر این دستگاه مجهز به تلفن است، بی سیم باشد یا با سیم. برخی از این دستگاه‌ها دارای پیغامگیر می‌باشندو برخی نه. تعدادی از دستگاه ها این قابلیت را دارند تا کاغذها را برش دهند.

یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی که در حین خرید باید به آنها توجه کرد این است که حتما دستگاه دارای حافظه داخلی باشد. این ویژگی زمانی کاربردی خواهد بود که کاغذ در آن نیست و برای شما دورنگار ارسال شده است. در این صورت اطلاعات در دستگاه مانده تا در زمان دلخواه بر روی کاغذ چاپ شود.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.