تاریخچه پاناسونیک ، شگفت انگیز و الهام بخش

تاریخ شگفت انگیز پاناسونیک که توسط یک جوان 23 ساله ، 100 سال پیش تاسیس شد

تاریخچه پاناسونیک

بسیاری از کارآفرینی‌ها ، استارتاپ‌ها و کسب و کارهایی که این روزها برپا می‌شوند، بیش از 10 سال زنده نمی‌مانند. به همین خاطر وقتی که می‌بینیم یک شرکت 100 سال است که پابرجاست، بهتر است اندکی درنگ کرده و چیزهایی درباره تاریخچه پاناسونیک بدانیم.

“این شرکت بحران‌های اقتصادی حاصل از جنگ جهانی دوم را با هدف ساخت وسایل ارزان قیمت برای مردم تسهیل کرد و در نهایت موفق هم شد”

شرکت تولید وسایل الکتریکی و الکترونیکی ژاپنی به نام پاناسونیک ، شروع به ساخت قطعات ابتدایی و ساده و توسعه آن‌ها کرده بود. این شرکت توانسته بود تا از بحران‌های جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده و با تولید وسایل ارزان قیمت که برای اکثر مردم قابل خریدن باشد، به حل مشکلات اقتصادی بپردازد. در حال حاضر این شرکت بسیار گسترش یافته است و همکاری‌هایی با کمپانی تسلا دارد. در این نوشتار تاریخچه مختصری از سرگذشت آن در قرن اول حیاتش خواهیم داشت:

آغاز فعالیت  و تاریخچه پاناسونیک

پاناسونیک در 7 مارس 1918 توسط کونوسوکه ماتسوشیتا ، که در آن زمان 23 سال داشت ، تأسیس شد. پیش از این ، او با همسر خود به نام مومنو ایو  و برادر نوجوانش به نام توشیو در یک خانه کوچک زندگی می کرد. او مدتی به عنوان کارآموز در شرکت هیباچی حضور داشت و مدتی نیز در شرکت اوزاکا بود که محصولات مربوط به روشنایی حوزه فعالیت آن‌ها بود. پس از اتمام این دوره کارآموزی او یک طرح جدید برای ایجاد یک سوکت نور ارائه کرد.

با وجود این که سرپست ماتسوشیتا از طرح وی دلسرد بود و امیدی به موفقیت آن نداشت اما او و خانواده‌اش بسیاری از وسایل خانه را فروختند تا بتوانند محصولات مورد نظر خود را تولید کرده و در آن‌ها تنوع ایجاد کنند. در نهایت آن‌ها سفارش تولید صفحات عایق فن برقی را گرفته و آن را انجام دادند. همین موضوع باعث شد تا آنها بتوانند به خانه‌ی بزرگتری نقل مکان کنند. به مرور زمان آن‌ها تعداد محصولات خود را افزایش داده تا جایی که در سال 1918 تعداد کارمندان شرکتشان به 20 تا رسید.

شیوه های مدیریتی ماتسوشیتا

ماتسوشیتا همواره از زمان خود جلوتر بود. او هنگامی که شرکتش 2 ساله بود و 28 کارمند داشت شعاری را ایجاد کرد. در این شعار کارمندان در کنار کار میبایست بازی، ورزش و تفریح انجام می‌دادند.

یکی از تاکتیک‌های رهبری عجیب ماتسوشیتا این بود که حتی جزئی ترین اسرار تجاری را با جدیدترین کارمندان خود در میان می‌گذاشت. در آن روزها نگهداری از کارگران یکی از مهم‌ترین مشکلات شرکت‌ها بود. ماتسوشیتا با این روش که آن را شفافیت می‌نامید، می‌توانست اعتماد را در تمام سازمان ایجاد کند. در سال 1922 این شرکت 50 کارمند داشت و یک کارخانه جدید هم برای خود دست و پا کرد.  یکی دیگر از نکات جالب تاریخچه پاناسونیک این است که در اواخر همان دهه شرکت با مشکلاتی مواجه شد اما ماتسوشیتا حتی یک کارگر را هم تعدیل نکرد بلکه روش‌های کاری خود را تغییر داد. او می‌گفت : ما به جای این که کارگران را اخراج کنیم، کار آن‌ها را نصف کرده و در نتیجه تولید محصول را نصف می‌کنیم. هیچ کدام از کارمندان از کارخانه خارج نمی‌شوند همه باید تلاش کنند تا محصولات خوبی تولید کرده و آن‌ها را به فروش رسانیم.

تاریخچه پاناسونیک
تاریخچه پاناسونیک

توسعه محصولات شرکت

در همین دوران بود که شرکت شروع به تولید آهن و رادیو کرد. همچنین ماتسوشیتا با بینش قوی خود یک طرح 250 ساله را برای شرکت ارائه کرد که به 10 دوره 25 ساله تقسیم می‌شود. او در دوران رکورد اقتصادی اعلام کرده بود که ماموریت او تولید محصولات به تعداد بالا ولی ارزان است . محصولاتی که به ارزانی آب هستند.

حال که درباره تاریخچه پاناسونیک چیزهایی دانستیم این را هم باید بدانیم که با گذشت ده‌ها سال هم اکنون پاناسونیک محصولات بیشتر و جدیدتری را تولید می‌کند. ماتسوشیتا پتانسیل حضور موتورهای الکتریکی را در انواع جدید وسایل خانگی ایجاد کرد و پاناسونیک اولین موتور الکتریکی خود را در سال 1934 تولید کرد. در آن زمان این شرکت دارای 3500 نفر کارمند و 600 محصول مختلف بود. پاناسونیک نیز در دهه 1930 امکانات آموزش کارمندان را افتتاح کرد. در سال 1936 ، او روزهای تعطیل ماهانه را از دو به چهار افزایش داد. وی گفت که دو روز برای اوقات فراغت بود ، در حالی که روز دیگر می تواند برای “مطالعه ” استفاده شود.

منبع: https://www.entrepreneur.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.